WARSZAWA. Spotkanie z J.E. kardynałem Kazimierzem Nyczem

25 lutego na 2022 r. J.E. Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawskie spotkał się z przedstawicielami Fundacji caritas Supeł Omnia Est im. bł. Wincentego Frelichowskiego oraz  organizacji harcerskich w  Polsce orz poza granicami Kraju.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele fundacji:  Zygmunt Jaczkowski, Marek Różycki i Roman Wróbel oraz kapelani naczelni oraz przedstawiciele władz  Harcerstwa Polskiego na Łotwie, Harcerstwa Polskiego na Ukrainie, Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie, Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju, Związku Harcerstwa Polskiego  na Litwie, Związku Harcerstwa Polskiego dziejącego w Polsce oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Ksiądz Kardynał przyjął obraz Patrona Harcerstwa Polskiego bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Podczas spotkania omówiono plany dziękczynienia za 20. lecie Patrona Harcerstwa Polskiego oraz uroczystości rocznicowych w środowiskach harcerskich w Polsce oraz poza granicami Kraju. Mówiono również o sytuacji na Ukrainie i konieczność włączenia się w organizowanie pomocy dla spodziewanej fali uchodźców z Ukrainy.

Przedstawiciele organizacji harcerskich z kraju i ze świata z udziałem kapelanów naczelnych organizacji harcerskich (ZHP pgK, ZHP na Litwie, HP na Ukrainie, HP na Łotwie, ZHP, FSE, ZHR) podziękowali J.E. kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi za wyrażenie zgody na wprowadzenie relikwii błogosławionego Patrona Harcerstwa Polskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w dniu 4 czerwca 2023 roku.